Draamasari eesti noorte tormilisest tänapäevast, kus segunevad põnevus ja romantika. Sarja keskmes on vaesest perest pärit poisi ja jõuka pere tüdruku armastuslugu, mis on saatuse kiuste suurem kui elu.


“Romet ja Julia” on tulvil armastust, vihkamist, eneseotsinguid ja põnevust. Sarja keskseks teemaks on rikka peretütre Julia (Carolin Ligi) ja vaesest perest pärit Rometi (Kaarel Targo) armastuslugu, mida saadab varjuna nende perekondi lahutav sotsiaalne lõhe, nende vendade omavaheline vihavaen ja äärmiselt pingelised kodused suhted. Nii Romet kui Julia tahavad sellest kõigest välja rabeleda. Kuumal suvel pärast keskkooli lõppu põrkuvadki kahe noore armastus, unelmad, reaalsus ning meeletu soov leida selle kõige tagant midagi ehedat ja püsivat. See on Rometi ja Julia viimane suvi enne elluastumist, see on otsustamise ja suurte valikute aeg. Lahvatavad tunded, mida pole võimalik alla suruda…

Kõrvalosades astuvad üles Ivo Reinok, Lauri Pedaja, Indrek Taalmaa, Teele Viira jpt.


„Rometis ja Julias“ kasutatakse palju kodumaist muusikat ja sarja tegijatel on üleskutse kõigile noortele muusikutele ja bändidele: kui su pea või arvuti kumiseb lahedatest vaibidest, tummistest biitidest või sürridest saundidest ja sa tahad oma talenti läbi tele-eetri tutvustada, siis saada oma lood aadressile ergo@kassikuld.ee.

Sarja stsenarist on Martin Algus ning režissöör Ergo Kuld, kelle koostöös valmisid ka menusarjad “Ühikarotid” ja “Kalevipojad”.