Kanal 2 erisaade «Viimased sangarid» : endised Sangari töötajad alustavad uut karjääri otsast peale

16.10.2019 12:20
Täna kell 20.30 toob Kanal 2 dokumentaalsaade „Viimased sangarid“ ekraanile õmblusvabrik Sangar töötajate teekonna ootamatust koondamisteatest viimaste tööpäevadeni ja uue töö leidmiseni. Mis ootab ees 30 aastat legendaarses särgivabrikus Sangar töötanut, kes saab ootamatult koondamisteate?
 
63 aastat Eestis riideid valmistanud õmblusvabrik Sangar pidi tänavu kevadel globaliseerumise ees käed üles tõstma, koondas töötajad ja viis tootmise Ukrainasse.
Ametita jäi poolsada inimest, kellest mõned on õmblusvabrikus töötanud aastakümneid. «Tegelikult on see mu esimene töökoht,» räägib 30-aastat Sangaris õmbleja ja triikija olnud Ülle Kärner (46). «Meile praegu räägitakse, et ukrainlased on odav tööjõud. Meie palga eest saab seal kolmele inimesele palga maksta. See on äri. Tänapäeval käib see teistmoodi.»
Ülle kolleeg ja sõbranna Irina Lebedeva on töötanud Sangaris 15 aastat, täites erinevaid ülesandeid särkide valmistamise liinil. «Mul on laen kaelas. Me kõik teame, kui ranged on laenukohustused,» kurdab naine, kes plaanib kohe pärast Sangari viimast tööpäeva tööotsingule minna. «Tuleb välja, et saan kiiresti minna ainult ühte kohta, kus õmmeldakse särke,» tunnistab ta.
Saate autorid jälgisid kahe naise sangarlikku teekonda koondamisest uue töö leidmiseni.
 
Kui keeruline on aastakümneid ühes ametis töötanud inimesel leida uus töö selgub erisaates „Viimased sangarid“ Kanal 2s täna kell 20.30, kohe pärast keskkonnasaadet „Jälg“.

Soovitame vaadata: