„Roaldi retked“ täna: Peruu alpakamogul otse Harjumaalt

15.10.2019 11:22
Täna kell 20.00 põrutab Roald Johannson Kanal 2 saates „Roaldi retked“ Lõuna-Ameerikasse külla Eesti mehele ja uurib, kuidas ühest Eesti kutist sai teisel pool maakera edukas alpakanahkade vabrikant!
 
 
Kristjan Sillaots on mees, kes hüppas kuusteist aastat tagasi täiesti tundmatus pea ees vette ja seilab nüüd pärast aastatepikkust ränka tööd elumeres pärituules. Roald Johannson suundub Peruusse, kus kohtub Harjumaalt pärit Kristjaniga, kes aastaid tagasi ostis üheotsapileti täielikku tundmatusse. Ta saabus teisele poole maakera käed taskus, et otsida oma õnne ja tutvuda kõikide võimalustega, mis elul talle pakkuda on. Mida ta sealt õigupoolest leidis ja kas õnn peitubki kaugel kodust?
 
„Ma tulin ikkagi seiklema ja keelt õppima, aga seiklus läks natuke pikaks,“ muigab Kristjan ise.
 
Roald uurib, kuidas on võimalik totaalselt teises keele- ja kultuuriruumis teisel pool maakera end kehtestada ja läbi luua?
 
„Idee oli ettevõtlusega tegeleda ja mingisugune asi luua, mis kunagi oleks maailmakuulus,“ meenutab Kristjan oma unistust.
 
Tänaseks on Kristjanist saanud edukas alpaka vabrikant, kelle alpaka villa äri puhul kohtub Peruu käsitöö Eesti disainiga.
 
 
Roald Johannsoni meeleolukas autorisaade „Roaldi retked: Peruu alpakamogul“ on Kanal 2s täna kell 20.00, kohe pärast „Reporterit“.

Soovitame vaadata: