AS Kanal 2


Kanal 2 asutas 1993. aasta sügisel filmiprodutsent Ilmar Taska. Eesti esimese erakapitalil põhineva telekanali esimene saatepäev algas 1993. aasta 1. oktoobril kodumaise animafilmiga "Kapsapea".

 

Kogu oma tegevuse vältel on Kanal 2 pööranud erilist tähelepanu just Eestis toodetud saadetele ja olnud tunnustatud hea filmivaliku poolest.

 

Eesti noorel ja kiiresti areneval meediamaastikul 90-ndate aastate keskpaigas toimunud olulised muutused puudutasid mõistagi ka Kanal 2-e. Tihenev konkurents esitas järjest kõrgemaid nõudeid programmi kvaliteedile ja suuri investeeringuid tehnikasse. Telekanali omanikeringi kaasati mitmeid välisomanikke. Olulisim oli põhjamaade meediahiiglase Schibsted ASA tulek aktsionäride hulka 1995. aastal. Alates 2001. aastast kuulus järk-järgult osalust suurendanud Norra kontsernile 100 % Kanal 2-e aktsiatest. 2013. aasta septembris ostsid Eesti Meedia juhtkond ja Margus Linnamäe kontserni kõik aktsiad (sh ka Kanal 2) Schibsted käest välja.

 

Ajas on muutunud Eesti teleturu konkurentsisituatsioon ja seadusandlus, samuti televaatajad ja nende eelistused. Kanal 2 on nende muutustega edukalt kaasas käinud, end kaasajastanud ja ka laienenud. Kanal 2 gruppi kuuluvad lisaks emakanalile tütarkanalid Kanal 11 ja Kanal 12. 2008. aasta 27. märtsil avatud Kanal 11 on suunatud peamiselt naistele, 8. juunil 2011 avatud Kanal 12 aga meestele.

 

Positsioneerime end jätkuvalt Eesti juhtiva telekanalina, pakkudes vaatajatele parimaid hetki. Oleme viinud maksimumini kodumaise toodangu, tõstes ja arendades Eesti teletoodangu kvaliteeti. Pakume hoolikalt valitud välismaist toodangut ja hinnatud ning värskeid filme kogu maailmast. Kanali lipulaev on Eesti vaadatuim uudistesaade "Reporter".
Sarjade ja saadete aastatepikkune jätkusuutlikus on telekanalile võimas kompliment - kiirelt muutuvas maailmas on meie vaatajad meile ustavaks jäänud. 
 


 

Kanal 11 on kaasaegse naise kaaslane, abiline ja teejuht ning heatahtlik ja südantsoojendav meelelahutaja. Kanal 11 eesmärgiks on jätkata tuttavaks saanud lemmikutega (Dr Oz, Gok Wan, Nigella Lawson, Oprah Winfrey, Anthea Turner) ja värskendada programmi uute ja põnevate vestlussaadetega, tõsieluseriaalidega, kvaliteetsete draamaseriaalidega ja romantiliste mängufilmidega. Kanal 11 alustas 2008. aasta märtsis ja on alates sellest naiste vaieldamatu lemmik nišikanal.
 

Kanal 11 vastutav toimetaja: Heiko Jets
e-mail: heiko.jets@duomedia.tv 


 

 

 

 

 

Kanal 12 on testosterooni ja adrenaliiniga lajatav telekanal, mis pakub kõike, mida ühe õige mehe hing ihaldab! Siin on pakatavat põnevust, kiireid autosid, kaasahaaravat sporti, kauneid naisi, nauditavat huumorit ja nutikat uudishimu. Kanal 12 alustas 8.juunil, 2011 ning võitis kiirelt omale kindla positsiooni meesvaatajate hulgas.
  

 Kanal 12 vastutav toimetaja: Heiko Jets
e-mail: heiko.jets@duomedia.tvJärelvalveorgan: Tehnilise Järelevalve Amet
 

Soovitame vaadata:

MINU EMPS ON KÕVEM KOKK KUI SINU EMA

Minu emps on kõvem kokk kui sinu ema

L 19:30 *P 11:00

SÜDAMESOOV

Südamesoov

P 20:05 *L 16:30